راه حل های پلاستیکی برای محیط زیست

راه حل های پلاستیکی برای محیط زیست

راه حل های پلاستیکی: Akinori Ito، حل مشکل زیست محیطی و مدیر عامل شرکت بلست، نشان می دهد که اختراعش  دستگاهی است که می تواند کیلوگرم پلاستیک زباله را به یک لیتر روغن تبدیل کند. 

در ۲۱ ماه مه، سومین رویداد سالانه TEDx در توکیو در  (موزه ملی علوم و نوآوری در حال توسعه) در Odaiba برگزار شد. گرچه به علت زلزله بزرگ شرق ژاپن تا ۱۱ ژوئن به طور رسمی بسته شد، ۳۰۰ مهمان را به رویداد این سال دعوت کرد .

این کنفرانس زنده که شامل برخی از سخنرانان نوظهور  و فکری ژاپن است، بر روش های عملی و ابتکاری برای بازسازی، پشتیبانی و بازنگری در آینده ی  ژاپن متمرکز شده است. 

TED در ابتدا در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک مرحله غیر انتفاعی برای متفکران پیشگام در زمینه فن آوری، سرگرمی و طراحی شناخته شد – از این رو مخففTED گرفت. از آن زمان به بعد، آن را به یک “قبیله” از ذهن های چند رسانه ای متمایل به مبادله ایده ها، آرمان ها و قدردانی هنرها اختصاص داده اند. مفهوم آن ساده و اغوا کننده است: به کارشناسان شناخته شده در زمینه های خود – چه طراحان بازی، گیاه شناسان، رمان نویسان، یوگا شناختی و یا جراحان مغز – می توانند شانس خود را برای مخاطبان متمرکز و باز فکر در کوتاهترین زمان بیان کنند ، سخنرانی های فشرده. سپس، برای قرار گرفتن در معرض سخنرانان، مذاکرات هر دو جریان زنده و آرشیو در اینترنت میشود .

در نشست راه حل ها، Akinori Ito، مخترع  و مدیر عامل شرکت بلست، درباره حل مساله محیط زیست رو به مخاطبان بلافاصله یک چوب ۲ میلی متر از فایبر گلاس که به سختی دفع میشود را در یک فنجان که پر از مایع شیمیایی بود حل کرد. در حالی که او جزئیات خاصی از ترفند جادویی با مایع مورد استفاده را بیان نکرد، او جزئیات بیشتری را نشان داد که اختراعش از یک ماشین فشرده که میتواند یک کیلوگرم زباله پلاستیکی را ببلعد، و آن را به یک لیتر روغن تبدیل کند. روغنی که فرآوری شده به بنزین، دیزل یا سوخت نفتی است .

آقای ایتو و شرکت بلست هر دو مدل های صنعتی و خانگی دستگاه را طراحی کرده اند و بیش از ۸۰ تا در ژاپن و خارج از کشور فروخته شده اند. اما اتیو بلندپروازانه گفته است: “رویای من این است که هر خانه  این دستگاه تبدیل نفت، را نصب کنیم و آن را در هر کشوری مقرون به صرفه کنیم!”

منو
عارف صنعت